SANDVİÇ PANEL HAKKINDA HER ŞEY

SANDVİÇ PANEL

Aşağıda satışını yaptığımız sandviç panel çeşitlerini, fiyatlarını ve ürün detaylarını görüntüleyebilir, talep formu oluşturarak satın alabilirsiniz.

Sandviç Panel Nedir?

Sandviç paneller, en pratik ve ekonomik çözümü sunan sistemlerdir. Bu yüzden sandviç panellerin inşaat sektöründe büyük avantajları beraberinde getirmesi ve kısa zaman içinde kullanımının yüksek oranda artması kaçınılmaz olmuştur.

Sandviç Panel Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Sandviç panel fiyatları belirlenirken; kullanılan boyanın rengi(RAL kodu), kullanılan yalıtım maddesinin modeline ve iç ve dış yüzeylerde kullanılan maddenin kalitesine göre gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

- İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bazı Sandviç Panelleri aşağıda listeledik.

10 mt. Sandviç Çatı Paneli 40mm – RAL 3009 – Eko | 10 mt. Fiyatı:  ₺3303,30 (+ KDV)

6 mt. Sandviç Çatı Paneli 40mm – RAL 9002 – Eko |  6 mt. Fiyatı:  ₺1981,98 (+ KDV)

8 mt. Sandviç Çatı Paneli 50mm – RAL 3009 – Eko |  8 mt. Fiyatı:  ₺2576,57 (+ KDV)

7 mt. Sandviç Çatı Paneli 50mm – RAL 9002 – Eko |  7 mt. Fiyatı:  ₺2427,92 (+ KDV)

12 mt. Sandviç Cephe Paneli 40mm – RAL 7016 |  12 mt. Fiyatı:  ₺7135,13 (+ KDV)

11 mt. Sandviç Cephe Paneli 40mm – RAL 9002 |  11 mt. Fiyatı:  ₺3806,66 (+ KDV)

Görselde görmüş olduğunuz RAL 9002, RAL 3009 ve RAL 7016 renk kodları stokta bulunduğundan bu renklerdeki sandviç panel siparişlerinde ek ücret talep edilmemektedir. İstediğiniz başka bir renk var ise talep formundan bize iletebilirsiniz veya Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sandviç Panel hazır stok RAL Renkleri

Sandviç Panel'in Avantajları Nelerdir?

Sandviç panellerin en önemli avantajlarından biri kolaylıkla montaj edilebilmesidir. Bunun yanında ses yalıtımı, su sızdırmazlığı ve ileri seviyedeki yangın direnciyle diğer panellerin aksine oldukça avantajlı bir konumdadır.

Daha ayrıntılı bakacak olursak sandviç paneller mineral yün, PIR, EPS, PUR yalıtım malzemeleri sayesinde ısı yalıtımında oldukça iyidir. Yapılan bu yalıtım yoğuşmadan kaynaklanan küf, nem gibi problemlere karşı alınabilecek iyi bir önlemdir. Sandviç paneller hafifliği ve dayanıklı yapısı sayesinde nakliye ve bakım maliyetleri açısından oldukça kârlıdır. Her gün farklı tasarımlarla çoğalan sandviç paneller yapılarınıza modern bir hava, estetik bir görünüm katar. Yüksek yangın direnciyle can ve mal güvenliğinizi korumada yardımcı olur. Ayrıca sandviç paneller ses, su ve hava yalıtımı da sağlar.

Sandviç Panel Uygulama Alanları Nelerdir?

Sandviç panellerin kullanım alanları genellikle soğuk hava depoları, sosyal yapılar, tarım ve hayvancılık yapıları, fabrikalar, stadyumlar ve prefabrik yapılardır. Değişen ve gelişen teknolojiyle beraber sandviç panellerin malzeme kalitesi artmıştır ve maliyetler de buna göre düşük kalmıştır. Bu yüzden sandviç panellerin tercih edilme oranı günümüzde bile durmadan artış göstermektedir.

Sandviç Paneli Neden Tercih Etmeliyim?

İnşaat sektörünün mevcut durumu göz önüne alındığında, çalışma saatleri maliyetlendirmelerde kilit rol oynamaktadır. Bir bina ne kadar hızlı tamamlanırsa, maliyet de o kadar düşük olur. Bu yüzden maliyet, kalite ve performans durumları göze alındığında günümüzdeki pek çok yapıda sandviç paneller tercih edilmektedir.

Müşterilerimizin Sandviç Panellerle İlgili Sıkça Sorduğu Sorular

Sandviç panel metre fiyatları belirlenirken; metal kalınlığı, iç ve dış yüzeyin metal cinsi, yalıtım tabakası cinsi ve kalınlığı, boya rengi ve tipiyle beraber siparişin toplam miktarı dikkate alınır.

– Aşağıda Ağustos ayından itibaren geçerli olan bazı sandviç panel fiyatları verilmiştir. Daha fazla fiyat bilgisi için diğer ürünleri inceleyebilir veya whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
40mm sandviç cephe panelinin RAL9006 renginde metrekare fiyatı 594.50₺ ‘dir.
40mm sandviç çatı panelinin RAL3009 renginde metrekare fiyatı 333.30₺‘dir.
40mm sandviç çatı panelinin RAL7016 renginde metrekare fiyatı 550.55₺‘dir.

Sandviç paneller, içerisinde yanıcı madde olmayan camyünü ve taşyünü izolasyon malzemeleri ve yanıcı olan polistren ve poliüretan gibi malzemelerinin bir araya getirilmesi ile oldukça dayanıklı ve yanmaz sandviç paneller oluşmaktadır.


Yapıpan Sandviç panellerinde özel olarak;
PUR Yalıtımlı : B-s2;d0
PIR Yalıtımlı : B-s1;d0
gibi yüksek seviye yanmazlık sınıfı malzeme kullanılmaktadır.

Sandviç panel, çatı ve cephelerde izolasyon sağlayan kompozit bir malzemedir. Bu kompozit sistemin yalıtım esasını başta Poliüretan(PUR) ve Poliizosiyonurat(PIR) olmak üzere Polistren(EPS), Taşyünü ve Camyünü oluşturmaktadır. Sandviç paneller, izolasyonu maksimum seviyeye çıkarmayı amaçlayan, içerisinde Poliizosiyonurat(PIR) ve Poliüretan(PUR) gibi yalıtımı en iyi sağlayacak malzemeler kullanılarak üretilen, montajı oldukça basit ve günümüzde kullanımı oldukça artmış kompozit bir malzemedir.
Sandviç panellerin belirli bir boyu yoktur. Müşterilerimizin taleplerine göre değişiklik göstermektedir.
Sandviç panellerin dış yüzeyi boyanmış metalden oluştuğu için evinizde kullandığınız standart temizlik malzemeleri kullanmanız yeterli olacaktır. Uzun süre boyunca temizlenmeyen sandviç paneller bir süre sonra korozyona uğrayacaktır. Bu yüzden sandviç panellerin temizliği göz ardı edilmemelidir.