SANDVİÇ PANEL ÖZELLİKLERİ

Satışını yaptığımız sandviç panel özelliklerini aşağıda görebilirsiniz

Sandviç Panelin Başlıca Özellikleri

Sandviç paneller, güçlü bir duruş için en pratik ve ekonomik çözüm sunan, yapıları dış etkenlerden koruyan sistemdir. Hafif, modern ve dayanıklı malzemeler olarak, yapıların çatı ve cephelerini kaplamak, soğuk hava depoları veya yalıtımlı iç bölmeler oluşturmak için kullanılır. Günümüz şartlarının getirdiği yeniliklerden biride sandviç panellerdir. Bu panellerin inşaat sektöründe bir devrim niteliğinde olduğu kanıtlandı. Günümüzde birçok yapıda sandviç paneller kullanılmaktadır. İnşaat sektöründeki mevcut durum ele alındığında çalışma süresi maliyet hesaplamalarında kilit rol almaktadır. Yapı ne kadar hızlı tamamlanırsa maliyetler o kadar azalmaktadır. Sandviç paneller üç temel varyantta mevcuttur: Poliüretan, mineral yünden ve EPS. Her biri farklı ihtiyaçları karşılamaya yöneliktir.

Sandviç Panel Kullanım Alanları

Sandviç Panel Uygulama Alanları

  • Soğuk Hava Depoları
  • Sosyal Yapılar
  • Tarım ve Hayvancılık Yapıları
  • Fabrikalar
  • Konutlar
  • Stadyumlar

Sandviç Panel Avantajları

Sandviç panellerin tercih edilmesiyle, inşaat süreci çok daha az karmaşık ve dolayısıyla daha hızlı ve en önemlisi daha ucuzdur. Sandviç paneller az bileşim noktaları sayesinde çok kolay bir şekilde montajlanır. Mekanik kaldırma ekipmanları ve nakliye imkanlarının gelişmesiyle kaplama ve taşıma süresi bir hayli azalır. Bu sayede zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Sandviç paneller mineral yün, PIR, EPS, PUR yalıtım malzemeleri sayesinde ısı yalıtımında oldukça iyidir. Yapılan bu yalıtım yoğuşmadan kaynaklanan küf, nem gibi problemlere karşı alınabilecek iyi bir önlemdir. Sandviç paneller hafifliği ve dayanıklı yapısı sayesinde nakliye ve bakım maliyetleri açısından oldukça kârlıdır. Her gün farklı tasarımlarla çoğalan sandviç paneller yapılarınıza modern bir hava, estetik bir görünüm katar. Yüksek yangın direnciyle can ve mal güvenliğinizi korumada yardımcı olur. Ayrıca sandviç paneller ses, su ve hava yalıtımı da sağlar.

Sandviç Panel Fiyatları

Yapıpan üretim tesislerinde isteğiniz üzere size uygun şekilde üretilen sandviç paneller ses, su, nem ve ısı yalıtımı sağlama, yangına dayanıklılık, uzun ömürlü kullanım ve estetik görünüm sunarken, maliyet açısından nakliye, işçilik, montaj sürelerini oldukça kısaltarak cep dostu yatırımlar yapmanızı sağlar.

Sandviç panel fiyatları belirlenirken; metal kalınlığı, iç ve dış yüzeyin metal cinsi, yalıtım tabakası cinsi ve kalınlığı, boya rengi ve tipiyle beraber siparişin toplam miktarı dikkate alınır.

Sandviç Panel hazır stok RAL Renkleri